W bieżącym roku szkolnym w klasie Ia oraz klasie II realizowane są zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień pt. ,,CUKIERKI''. Zajęcia prowadzone są przez Annę Pawłowską, pedagog z MZPPP w Kielcach, według programu profilaktycznego opartego na bajce.