W bieżącym roku szkolnym w klasie Ia oraz klasie II realizowane są zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień pt. ,,CUKIERKI''.  Zajęcia prowadzone są przez Annę Pawłowską,  pedagog z MZPPP w Kielcach, według programu profilaktycznego opartego na bajce.