Za nami XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: ,,Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz''.
- Otwierasz - drzwi do biblioteki, katalog online do świata literatury, laptopa z zasobami cyfrowymi i wreszcie - samą książkę.
Odkrywasz - nieznane historie, wiedzę, nowe pasje a często samego siebie w charakterach postaci literackich.
Uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z biblioteką. Ich zadaniem było dokończyć jedno ze zdań: ,,W bibliotece odkryłam/odkryłem, że...'' oraz "Lubię przychodzić do biblioteki, bo...''.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, była okazją do rozmów, wymiany spostrzeżeń a przede wszystkim odwiedzin biblioteki.